Často kladené dotazy

Všeobecné dotazy

Pro koho je docházkový systém určen?

Docházkový systém ETEND je určen pro firmy do 300 zaměstnanců. Díky nízkým pořizovacím nákladům si jej může pořídit i malá firma do 10 zaměstnanců.

Proč je biometrie výhodná?

Díky biometrii získáte přehled o pravdivé docházce zaměstnanců a minimalizujete tak jejich pozdní příchody a dřívější odchody. Identifikace zde probíhá přes otisk prstu, který si na rozdíl od klasických čipů a karet, nemůžou vaši zaměstnanci půjčovat, zapomínat prst doma, či jej ztrácet. Z biometrií tak vidíte skutečnou docházku svých zaměstnanců a šetříte své peníze i čas.

Poskytujete podporu? Jakou?

K docházkovému systému ETEND si můžete pořídit plnou podporu, která je poskytována formou Hot-linky a e-mailem. Telefonická podpora je poskytována v pracovní dny od 8:00 do 16:00.

Je možné si docházkový systém prohlédnout?

Pokud je sídlo vaší firmy v Brně či jeho nebližším okolí, je možné si domluvit obchodní prezentaci docházkového systému přímo u vás. V opačném případě vám nabídneme prezentaci docházkového systému přímo v sídle naší firmy. Náš vyškolený obchodní konzultant vám docházkový systém předvede a následně dle vašich požadavků navrhne nejvýhodnější řešení.

Program ETEND

Jakým způsobem funguje registrace?

Registrace docházkového programu ETEND probíhá přímo v programu, a to pomocí aktivačního formuláře. Na základě vyplněného formuláře vám pak budou zaslány kódy pro aktivaci programu.

Je k programu i uživatelská příručka?

Samotná instalace, nastavení a správa docházkového programu ETEND je tak jednoduchá, že ji zvládne opravdu každý. Navíc je k programu přiložená příručka, kde je krok za krokem vše a přehledně vysvětleno.

Zaměstnanec si špatně označí příchod / odchod. Je možné někde záznamy ručně opravit?

Ano, tyto údaje o docházce lze jednoduše opravit. Po stažení docházkových záznamů z docházkové čtečky můžete u jakéhokoli zaměstnance záznamy změnit, přidat i mazat. Skutečná docházka bude však vždy uchována k nahlédnutí.

Může si zaměstnanec kontrolovat počet odpracovaných hodin?

Je to možné, zakoupením docházkového systému ETEND získáte i síťovou licenci. Poté už jen stačí vytvořit zaměstnancům přístup do programu ETEND. Zaměstnanci si tak budou moci kontrolovat počet odpracovaných hodin a srovnávat je s měsíčním fondem.

Je možné v budoucnu rozšířit licenci docházkového programu?

Licenci docházkového programu ETEND lze kdykoli navýšit. Pro více informací prosím kontaktuje našeho obchodního konzultanta.

Biometrická docházková čtečka E-3

Je instalace docházkového systému obtížná?

V zakoupeném balíčku ETEND EASYbox najdete vše potřebné pro připevnění docházkové čtečky na zeď, k instalaci programu a zprovoznění celého docházkového systému. Samotná instalace je natolik jednoduchá, že ji zvládne každý sám.

Je snímání otisků prstů zaměstnanců spolehlivé?

Docházková čtečka E-3 obsahuje moderní optický senzor otisku prstu, který identifikuje zaměstnance s 100% přesností. Dokáže číst i mokré, mastné a znečistěné prsty. Je odolný proti poškrábání, nárazu a elektrostatickému výboji.

Umí docházková čtečka otevírat dveře?

Docházková čtečka E-3 neobsahuje spínací relé pro elektrické zámky, a proto dveře otevírat neumí.

Co se stane se záznamy z docházkové čtečky, když dojde k výpadku proudu?

Pokud dojde k výpadku proudu, docházkové záznamy zůstanou uloženy v paměti docházkové čtečky E-3 a nedojde k žádné ztrátě dat. Po obnovení elektrické energie lze docházkovou čtečku dále používat. Pokud potřebujete používat docházkovou čtečku i během výpadku elektřiny, nabízíme vám Záložní zdroj, který udrží docházkovou čtečku v provozu minimálně dalších 5 hodin i během výpadku elektrické energie.

Existuje i jiný způsob nahrávání otisků prstů zaměstnance do docházkového systému, než přes docházkovou čtečku?

Pokud nechcete s každým novým zaměstnancem chodit při registraci prstu do docházkového systému k docházkové čtečce, tak pro vás máme praktické řešení. Pomocí Stolní čtečky otisků prstů nahrajete otisky prstů zaměstnanců do docházkového systému z pohodlí vaší kanceláře.

Je možné mít více docházkových čteček?

Docházkový systém ETEND není omezen počtem docházkových čteček. Můžete využívat více docházkových čteček E-3 a všechny informace o docházce pak budete mít na jednom místě, v docházkovém programu ETEND.